Zpět na týmy

Naše týmy

Informační technologie (IT)

Naše IT oddělení má celou řadu povinností, které lze snadno popsat prezentací jednotlivých týmů.

Oddělení Office IT

Office IT se skládá ze tří týmů: v týmu podpory koncových uživatelů provádíme instalace hardwaru a softwaru, správu přístupů uživatelů, služby tisku na centrále atd., v týmu Microsoft administrátorů spravujeme infrastrukturu serverů Microsoft, podporujeme aplikační servery Microsoft, spravujeme Office 365 atd. A v týmu podpory podnikových aplikací pečujeme o hlavní aplikace back office, spravujeme přístupy uživatelů k herním systémům, apod.

Oddělení Inženýrství IT infrastruktury

Náš inženýrský tým poskytuje služby pro celou skupinu FEG, ať už pro obchodní oddělení, analytiky, finanční oddělení, výzkum a vývoj (R&D) a další týmy infrastruktury. Jsme zodpovědní zejména za návrh, podporu a údržbu hardwaru a datového centra, VMware, databázovou infrastrukturu a správu dodavatelů.

Oddělení Provozu IT infrastruktury

V týmu provozu infrastruktury zajišťujeme každodenní provoz, implementaci a podporu infrastruktury, základní služby (např. Ověřování, DNS, SMTP, proxy), komponenty aplikací a middleware (např. PostgreSQL, Tomcat, RabbitMQ) a řízení a monitorování konfiguraci OpenVPN.

Oddělení Network IT

V týmu IT Network zajišťujeme především podporu klíčových a kritických systémů datových center v zemích celé skupiny FEG (CZ, SK, PL, RO, HR) a jejich propojení. Sledujeme síťové prostředí a zajišťujeme jeho stabilitu. Spolupracujeme s dalšími týmy IT infrastruktury a oddělením výzkumu a vývoje (R&D).

Oddělení Architektury IT infrastruktury

Kromě účasti na architektonickém návrhu jednotlivých projektů jsme jako architekti infrastruktury dále odpovědní za technologickou a procesní standardizaci související s infrastrukturou. Soustředíme se na technické vylepšení a zabezpečení, na plánování budoucího vývoje architektury v celé FEG skupině apod. Spolupracujeme také na definování IT strategií a na moderních procesech v oblasti vývoje a provozu.

Oddělení Správy IT služeb

Klíčové oblasti, na které se v oddělení zaměřujeme jsou management dodavatelů a služeb. Pracujeme na řízení změn (zlepšení současných procesů), řízení událostí (např. definice strategie monitorování), řízení incidentů a řešení problémů.

Oddělení IT bezpečnosti

Cíle našeho týmu IT Security jsou zajištění ochrany vysoce cenného kapitálu společnosti, sledování osvědčených postupů zabezpečení napříč všemi odděleními Fortuny, dodáváme špičková řešení zabezpečení, která mohou být použitelná ve všech zemích skupiny FEG. Věnujeme se návrhu, implementaci, správě a údržbě bezpečnostních řešení IT, která jsou v souladu s mezinárodními standardy a zahrnují obecně uznávané a správné bezpečnostní postupy.

Nejnovější uveřejněné pozice

Je nám líto, ale v tuto chvíli nemáme žádné otevřené pozice.

Ostatní země

Group ITSM Lead (IT Delivery management)

Centrála FEG: Praha
IT

Group IT Monitoring Service Owner

Centrála FEG: Praha
IT

Blog

Fortuna se stala vítězem v soutěži „Kanceláře roku 2020“ v kategorii Finanční Instituce
Více informací