Historie

Historie sázkové kanceláře Fortuna patří mezi legendární podnikatelské příběhy. 

NÁŠ PŘÍBĚH

Společnost Fortuna vznikla již v roce 1990 v Praze a stala se jednou z prvních porevolučních akciových společností v tehdejším Československu vůbec. Jejími zakladateli byly čtyři soukromé osoby v čele s Michalem Horáčkem, ještě v témže roce byla otevřena první pobočka. Jen o rok později pak vznikla na Slovensku sesterská firma Terno, kterou založila česká Fortuna společně se známým umělcem Richardem Müllerem a Igorem Noskem.

Zlomovým bodem byl bezesporu rok 2005, kdy celou firmu koupila středoevropská skupina Penta Investments a intenzivně podpořila růst businessu nejen v Česku, ale i v rámci širšího regionu. Ještě v témže roce začlenila do skupiny polskou kancelář Profesionał, která na tamním trhu působila deset let. V dalším období se pak Fortuna zaměřila zejména na sjednocení značky a modernizaci provozu.

Další milník přišel s rokem 2007, Fortuna jako jedna z prvních firem na slovenském trhu v návaznosti na uvolnění tamní legislativy spustila sázení prostřednictvím internetu.

V lednu 2009 společnost představila online sázení také v České republice

O rok později byly aktivity na jednotlivých trzích uspořádány do holdingové struktury pod mateřskou společnost Fortuna Entertainment Group, přičemž v říjnu téhož roku došlu k úspěšnému úpisu zhruba třetiny akcií skupiny na burze cenných papírů v Praze a Varšavě. 

V rámci rozšiřování produktového portfolia byl na českém trhu v roce 2011 spuštěn projekt loterie, který postupně představil širokou paletu číselných i okamžitých her, zejména v segmentu stíracích losů Fortuna velmi rychle zaujala 30 % tržní podíl. 

Z divize „Loterie Fortuny“ firma existovala na jaře 2017, vybrané číselné hry jsou nicméně zákazníkům na pobočkách i nadále k dispozici. Obecně rok 2017 se nese zejména ve smyslu středoevropské expanze, kdy díky akvizici několika společností Fortuna rozšířila svoji působnost o chorvatský a zejména rumunský trh.

Cílem Fortuny je stát se středoevropským leaderem v kursovém sázení a online her v rámci všech dostupných distribučních kanálů. A úspěch na českém trhu je základním odrazovým můstkem k jeho dosažení.

Proto Fortuna v únoru roku 2020 coby první tuzemská firma v České republice spustila moderní online casino, dále intenzivně modernizuje, rozvíjí a optimalizuje síť zhruba 600 poboček, investuje do produktu a zákaznického servisu. Pro posílení pozice a vyšší perspektivu na českém trhu Fortuna výrazně investuje také do sponzoringu. V platnosti je víceletý kontrakt s fotbalem (FORTUNA:LIGA), který společnosti zajišťuje prezentaci a vizibilitu napříč všemi úrovněmi sportu, který je v preferencích sázkařů jednoznačnou jedničkou.