Zpátky do Blog

Blog

Fortuna představuje vlastní esport týmy ve hrách CS:GO a FIFA

Do domácích esportových vod vplouvá nový tým pod hlavičkou Fortuny. Celky FORTUNA ESPORTS budou na naší scéně unikátní. Jsou totiž složené přímo ze zaměstnanců této společnosti. Nyní ryze amatérské týmy chtějí časem aspirovat a hrdě reprezentovat žluto-černé barvy Fortuny ve hrách Counter-Strike: Global Offensive, FIFA a později i League of Legends.

STomáš Mutinský, ředitel Fortuna ESPORTS, komentuje založení organizace takto: 
Založit vlastní esportový tým byl dalším logickým krokem v našem strategickém plánu. I když je to nyní založené čistě na firemní loajalitě a statusu amatérských hráčů, kvality některých kolegů v týmu bych v žádném případě nepodceňoval. Zároveň chceme využít zkušeností hráčů Sinners, představitelů nejlepšího CS:GO týmu v České republice, tak se nechme překvapit, kam až se můžeme za pár let dostat.

Petr "fYcak" Račák, člen CS:GO týmu dodává:
Jelikož hraji Counter Strike už řadu let pouze s přáteli, možnost spojit zábavu s reprezentací Fortuny na poli esportu jsem uvítal a budu rád, když se k nám budou připojovat další kolegové.

Za Fortuna Esports se vyjádřil i Matej "MATHIAS" Šupica, člen FIFA týmu:
Ve Fortuně pracuji již devět let na pozici Specialista bookmakingu. Zahrát si FIFU a navíc k tomu obléknout dres Fortuny, to je na jednu stranu super relax po práci, ale zároveň i velká zodpovědnost dobře reprezentovat firmu.

Hráči mají v plánu pravidelné trénovat a účastnit se firemní Esport ligy. Rovněž si zahrají charitativní turnaj GG Prague v květnu příštího roku. Fortuna plánuje uspořádat i náborové bootcampy, jejichž cílem bude rozšíření týmů pro nové hry a zvyšování konkurence v těch stávajících. Přihlásit se do nich může kdokoliv z Fortuny, kdo miluje esport.

Fortuna e-sports

Autor článku: Petr Šrain, tiskový mluvčí
Tým: Sportsbook, Digital Marketing